Regulamin 2012

Regulamin łowiska Cholerzyn na rok 2012

1.        Połów ryb na łowisku pstrągowym Cholerzyn jest dozwolony po wykupieniu zezwolenia dziennego lub rocznego. Dzieci i młodzież mogą łowić bez zezwolenia tylko w towarzystwie osoby posiadającej zezwolenie. Ryby przez nie złowione zalicza się do limitu posiadacza zezwolenia. Podczas połowu zezwolenie należy nosić przypięte w widocznym miejscu do ubrania.
2.        Zezwolenia można nabyć na terenie łowiska w każdy weekend, od poniedziałku do piątku zezwolenia można nabyć w sklepach Barwena na terenie Krakowa.
3.        Połów ryb dozwolony jest z brzegu i z powierzchni zalewu, którego nieprzekraczalną granicę od strony zalewu wyznaczają boje koloru żółtego, a od strony drogi brama zakładu górniczego. Całkowity zakaz wędkowania obejmuje brzeg północny i wschodni oraz część brzegu zachodniego, na którym prowadzone są prace wydobywcze. Parkowanie pojazdów dozwolone jest wzdłuż drogi polnej biegnącej w lewo od bramy zakładu górniczego.
4.        Przy zakupie zezwolenia dziennego pobierana jest kaucja, zwracana w miejscu zakupu, po oddaniu wypełnionego rejestru połowów, w terminie do 7 dni od daty połowu. Zezwolenia zakupione na łowisku nie posiadają kaucji.
5.        Połów ryb dozwolony jest wyłącznie w porze dziennej, tj. nie wcześniej niż od 7:00 i nie później niż godzinę po zachodzie słońca (według danych polskiego kalendarza). Nie wolno wypuszczać złowionych ryb. Tolerowane będzie wypuszczanie nieuszkodzonych ryb łososiowatych i głąbieli mniejszych niż 30cm oraz ryb większych niż 50 cm.
6.        Połów ryb dozwolony jest na jedną wędkę, metodą spinningową lub muchową. Osoby liczące się z wypuszczaniem złowionych ryb powinny używać haków bezzadziorowych.
7.        Osoba posiadająca zezwolenie dzienne ma prawo złowienia i zabrania 3 pstrągów tęczowych lub pali . Po złowieniu kompletu osoba chcąc kontynuować połów zobowiązana jest zakupić kolejne zezwolenie dzienne.
8.        Obowiązkowe jest posiadanie przy sobie podbieraka a wskazane jest mieć podbierak bez węzłowy.
9.        Przez cały rok obowiązuje zakaz zabierania Głowacic oraz Pstrągów Potokowych oraz Łososi. Ryby te należy bezzwłocznie wypuszczać z powrotem do wody.
10.     W okresie, w którym jest możliwy połów metodą podlodową można używać wszelkich przynęt sztucznych oraz naturalnych. Przy połowie podlodowym dozwolone jest nęcenie. Połów metodą podlodową dozwolony jest na jedną wędkę. Używanie kukurydzy jest zabronione.
11.     Połów ryb spokojnego żeru i drapieżników nie jest limitowany. Ryby przeznaczone do zabrania należy niezwłocznie odnotować w rejestrze połowów, wpisując ich gatunek i długość w centymetrach.
12.     Każdy wędkarz zobowiązany jest po zakończeniu wędkowania uprzątnąć swoje stanowisko.
13.     Na łowisku obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.
14.     Obowiązują następujące przepisy bezpieczeństwa:
                                 I.            Osoby korzystające z łowiska pstrągowego położonego na obszarze eksploatacji górniczej ponoszą pełną odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo na lądzie, wodzie i lodzie, jak również za bezpieczeństwo swoich podopiecznych.
                               II.            Zabrania się przebywania wędkarzy w rejonach do tego nie przeznaczonych, naruszania lin cumowniczych sprzętu górniczego, wędkowania w porze nocnej, posługiwania się nieodpowiednim sprzętem.
                             III.            Zabrania się kąpieli oraz używania sportowego sprzętu pływającego, a każda osoba korzystająca ze sprzętu pływającego do połowu ryb musi mieć do dyspozycji własny sprzęt ratunkowy (kamizelkę lub koło ratunkowe).
                             IV.            Za dopuszczalny sprzęt pływający uważa się pontony jednoosobowe oraz niezatapialne łodzie wiosłowe wieloosobowe, zarejestrowane do połowu ryb. Dopuszcza się stosowanie napędu elektrycznego łodzi.
15.     Wędkarzom naruszającym przepisy niniejszego regulaminu może być cofnięte zezwolenie na połów.
Życzymy udanych połowów.